zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

the product of 15 and 7 added to 8
Shawn downloads movies at a base price of $2 per movie. If he downloads 5 movies, he will get a 25% discount. How much will Shawn save on the base price if he d
write a slope intercept equation fpr a line that passes through (-3,4) and (3,-14)
True or false sexual harassment requires that a sexual comment be made directly to a specific person.
Find a formula for the number of patrons as a function of profit.
How much heat is needed to raise the temperature of 5.58 kilograms of iron from 20.0 Celsius to 1000.0 Celsius? Specific heat of iron is 450,000 J/(kgx Celsius)
"i am on my mountain in a tree home that people have passed without ever knowing i am here" Explain the meaning of the above quote and describe how it affects
How many years difference is there between 250 ce and 250 bce?
Which is greater, 13/35 or 2/5?
How does amendment 2 of the bill of rights reinforce amendment 1?