zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

What are the positive and negative aspects of a zoo or safari park?
how far away is all 9 planets from the sun
The weekly sales of a magazine increased from 500,000 to 600,000. By what percentage did the magazine sales increase?
Can you explain 3x+4/5=7/10. Solve
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
A ball is thrown into the air with an upward velocity of 44 ft/s. Its height h in feet after t seconds is given by the function [tex]h=-16t ^{2} +44t+9[/tex]. W
What is the biggest cause of extinction today? a. pollution b. exotic species c. global warming d. habitat loss
A boy jumps into a cold swimming pool and his body temperature goes down. His muscles, blood vessels, and nervous system work together to restore his body tempe
type the requested verb form of this verb. future progressive tense: soar
How many months is 0.75 of a year