Trexsus3559 Trexsus3559
  • 03-08-2018
  • Business
contestada

Product a has a sales price of $20 per unit. based on a 15,000-unit production level, the variable costs are $11 per unit and the fixed costs are $6 per unit. using a flexible budget for 17,500 units, what is the budgeted operating income from product a?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-08-2018

I THINK ITS MIDDLE FINGERS AT THESE AHOLE MODERATORS

Answer Link

Otras preguntas

The Nubians settled in present day what
10 gallons divided by 17 people
how document c help you answer how did the nile shape ancient Egypt
At 10 AM the temperature was 71°F 3 PM the temperature was 86°F find the value of the slope and explain what it means
when im dividing exponents do i multiply the bases? example: 6p to the 4th power ➗ 4p to the third power ? would i multiply 6 and 4?
How does endosymbiosis play A role in evolution of prokaryotes and eukaryotes and how are mitochondria important to this evolution?
What diagram can represent set relationships visually?
What is one advantage of using a computer over a graphing calculator?
3 - 3 × 6 + 2 = what
Your middle school has 900 students one third of the students bring their lunch instead of buying your lunch at school what is the value of the ratio of the num