monae40
monae40 monae40
  • 02-10-2018
  • Mathematics
contestada

Need help ASAP with number 5

Need help ASAP with number 5 class=

Respuesta :

Alaris Alaris
  • 02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.

Answer is 25 cups
Answer Link

Otras preguntas

Monica took a survey of her classmates' hair and eye color. The results are in the table below.
Calculate the amount in an account after one year that starts with the principal listed below and pays the specified annual rate of interest compounded yearly.
whats the volume the triangular prism?​
URGENT PLEASE HELP 25 POINTS!!! A generator produces 5 megawatts (MW) of power. How many watts (W) are produced?
Please help anyone ?!!!!
Complete the equation describing how x and y are related. X 0 1 2 3 5 6 у 5 6 7 8 9 10 y = x + [?] Enter the answer that belongs in ?).
Which two sentences show how the two pieces are similar? Baking
Will Mark Brainlest Help Please ,,,,​
Help! What is equivalent to the expression 6(21) A. 6(21-1) B. 6(20 + 1) C. 6(20-1) D. (3+2)(21+1) E. (3+2)(20+1)
Trong các quá trình nén xảy ra trong máy nén piston , quá trình nén nào có công của máy nén là nhỏ nhất và lớn nhất ?