garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Please help with number 8 ! !!!!!!!!!!15 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Fourth root of 128x^7 y^7
what order do the planets go in from least to greatest
Which theme is apparent in the passage? A. fraternal love B. filial love C. platonic love D. romantic love The Knight's Tale by Geoffrey Chaucer (excerpt) It's
What two types of cells in the human body that can divide endlessly?
Which aspect of this excerpt from Christina Rossetti's poem "Remember" would the imagists have disliked? Remember me when I am gone away, Gone far away into t
What is microbiology?
In which sentence does the hyphen correctly divide a word? A. My little brother laughed at the pu- ppet show. B. My little brother laughed at the pupp-
is it possible to draw an acute isosceles
The main purpose of a balance sheet is to _____. comply with IRS laws obtain a bank loan show a business's financial state show profits earned