hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
what evidence shows that sumerians where not prehistoric
Convert 35kg to its equivalent in g using dimensional analysis
What number is halfway between 3000 and 4000
How many seismic stations are needed to determine the location of an earthquake's epicenter?
what is £42 increased by 10%
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
The following are four largest country's in the world Russia Canada China united states what country located in south america also ranks as one of the ten large
florence has only $420 in her hank account. describe how to find the amount after she writes a check for $590
how to solve 0.01x+0.07y=0.22 and 0.03x-0.05y=0.14 by substitution