2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

How many atoms of Bi are there in a 41.8 g sample?
Sarah and Tony both investigated the properties of different minerals. Take a look at the table with their observations. What was the difference in the two sets
someone to help ? german
should the atomic bomb have been dropped why or why not? Explain answer with 2-3 paragraphs using evidence
QUESTION 20 Which of the following is required for the body to function at an optímum level of health? a. Highly alkaline level b. State of homeostasis c. Highl
1. m∠QPR = 2. m∠QTP = 3. RP = Show all the work
Please help I need the answer
Write a one page essay about a challenge you overcame in life 250 words
Four possible obstacles you may face in trying to achieve a career as your life goal
Write a number with one decimal place, that is bigger than 3 but smaller than 4