yinglinzhu yinglinzhu
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

Which is the better buy?
12 bars of soap for $10.00 or 5 bars of soap for $4.00

Respuesta :

mikewithhayde
mikewithhayde mikewithhayde
  • 03-01-2019

Answer:

12 bars of soap for $10.00, but actullay the are both the same. if u buy 5 bars of soap for $4.00 then the next time u buy 7 bars of soap, your are still using the same amount of money.

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

When a group of organs works together to perform a common function, this is called an organ ________?
Question 8(Multiple Choice Worth 2 points) Which type of economy for an organized, large society gives citizens the most freedom of choice? Traditional Mixed C
What impact did glasnost and perestroika have on the Soviet Union?
How does the pancreas work with other systems to keep the body healthy?
What is the speed of light in a vacuum? 331 m/s 300,000 km/s zero, it can't travel in a vacuum the same as the speed of sound
After the war, Anne wants to publish a book called A: The Secret Annex. B:The Life of a Young Girl. B: A Dream about War.
How many numbers between 1 and 100 are divisible by 4?
Which process is occurring when a vesicle fuses with the cell membrane?
A student increases the temperature of a 200 cm3 balloon from 33degrees C to 47 degrease C. What will the new volume of the ballon be?
Exit Votes from which two states were in question in the 1960 election between John F. Kennedy and Richard Nixon? A. Illinois / Texas B. New York / Flori