alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

In a 10 m2 ecosystem, there are 60 raccoons. What is the population density of raccoons? 6 per m2 10 per m2 20 per m2 40 per m2
Which of the following statements best describes Napoleon’s role in the nineteenth century movements to unify Germany and Italy? A.Napoleon supported independen
Complete each function table. Then write the rule
Juliet in the play is only 21 13 18 16
what is the original source of energy used during photosynthesis
The fight in Scene 1 of Act 1 occurs when Tybalt loses his temper Benvolio violently assaults Tybalt Capulet and Montague servants quarrel over petty insults th
(6z²+z-1)(9z-5) polynomial equation
A circle has a diameter of 6 cm. What is its area? 18.84 cm 2 37.68 cm 2 28.26 cm 2 9.42 cm 2
How many solutions does the equation 6s – 3s – 9 = –2 + 3 have? Only one None Two Infinitely many
Which represents a deletion of a section of the DNA shown here? A—C—T—G—G—A—T A.A—T—C—T—G—G—A—T B.A—C—T—C—G—A—T C.A—C—T—A—T D.A—C—T—C—C—T—T