jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Which vertex in XYZ corresponds vertex b in ABC A. vertex Z B. vertex Y C. vertex A D. vertex X
the radius of a circle is 1 inch . what is the circle's area
Which division problem is modeled below?
What does it mean if someone tells you to drink your dogs milk? Cause someone told me that yesterday
What is the volume, in cubic cm, of a cylinder with a height of 16cm and a base radius of 3cm, to the nearest tenths place?
7. Find the missing length. A. 36 B. 48 C. 49 D. 80 ​
Pls help it’s dues today Sam studied kinetic and potential energy by observing apples on a tree during a field investigation. Explain what type of energy these
What is the difference between mulattos and mestizos? How do you think they were treated in their societies?
Solve the equation: -29.5u+548=2,023
Please help... i rlly need help on this