Zaxx4771 Zaxx4771
  • 01-03-2019
  • Mathematics
contestada

3 cans of green beans cost $1.80. Rival bought 9 cans of green beans How much did he pay?

Respuesta :

ramagr25 ramagr25
  • 01-03-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

3 cans = $1.80

9 cans = 3*1.80 = $5.40

Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

5.4 or 5.40

Step-by-step explanation:

1.80 divided by 3 and then multiply by 9 and you will get 5.40

Answer Link

Otras preguntas

Who know the answer
Reynaldo rode his bike 2 miles north and 3 miles east. Which equation should he ise to find the distance, d, that takes him directly back home
Why did private landowners need to build armies in Feudalism and Manor Life
killer T cells are released into the blood from the-------
during meiosis, homologous chromosomes exchange genetic material. This exchange of genetic material .. F) increases the genetic variation G) reduces the diploid
Write an expression to describe each sequence.Then find the 10th term. -18,-36,-54,-72...
Which of the Silk Road city’s offered in exchange for silk
When it comes to being sick or having a disease, do you know if you have a bacterial or viral infection? Many people don't know there is a difference. For this
Samuel Slater was important to the industrialization of America because he
The nurse should use which needle when administering a nonviscous solution by the intramuscular (im) route for an adult?