juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Greg pulls two coins out of his pocket randomly without replacement. If his pocket contains one nickel, one dime, and one quarter, what is the probability that
Which were not reason(s) for European exploration in the Americas? A. Escape religious persecution B. Wealth and trade C. Power D. Escape econom
I need help please and explain me thanks
Isotopes of elements have different: A.) atomic masses B.) atomic numbers C.) electron shells D.) numbers of protons
Chemistry question please?
when joseph travel by train it takes him 3 hours to travel 84 miles at the same rate how many miles he traveled in 5 hours
The diameter of your bicycle wheel is 25 inches. How far will you move in two turns of your wheel? Use 3 for π.
solid lithium and iodine gas are formed by decomposition of solid lithium iodide. write a balanced chemical equation for this reaction.
The distance from one end of park avenue to the other is 5.8 km. if ethan walks 1,173 m down park avenue and then turns around and walks 592 m to pick up the bo
I sold 8 of which were ducks what the next donut sold will be a duck