gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

What was war a power given by the of article confederation A) protecting individual rights B) Collecting taxes C) Printing money D) Controlling the states
What was the inspiration for Last Judgement
someone help me write a song quick awnser if youll help
A body of water is being drained it begins with 700 gallons of water and is draining 6.5 gallons each hour .If there are now 388 gallons then for how many hours
You are assigned a two-student project. Assume that you and your partner are both interested in maximizing your grade, but you are both very busy and get more h
In a fast-developing country, the government uses taxation and programs to improve the welfare of the least fortunate. This country is an example of low power d
You tested for the presence of four different by adding three test tubes to the DONE
Create and write 5 sentences which contain alliterations: (Note: you cannot write examples used in class and you must write complete sentences)
A typical aspirin tablet contains 325 mg of acetylsalicylic acid (HC9H7O4). Calculate the pH of a solution that is prepared by dissolving two aspirin tablets in
How would you say “I need the salt” in Spanish? A. Necesito el azúcar. B. Necesito el sal. C. Necesito la sal. D. Necesito la azúcar.