torrzhugo1979 torrzhugo1979
  • 04-06-2019
  • Mathematics
contestada

a sweater that cost $63 and are sold for $54​

Respuesta :

mikeandfalen
mikeandfalen mikeandfalen
  • 04-06-2019

Answer:

not sure what the question is but here are some possible answers

Step-by-step explanation:

cost 63 - sell price 54 = 9 dollars lost per sweater sold

percentage of lose per sweater would be 14%

Answer Link

Otras preguntas

b. What is the dependent variable? 50 # of deer 38 32 lo Month Sept Oct Nov Dec Jan Feb 26 20 15 12
What’s the equation.
M is an example of all of the following excepta terma variablean expressiona constant
Will give BRAINLIST HELP ME ASAP How many states sent delegates to the Annapolis Convention in 1786? A. None of the states sent delegates B. Less than half of t
does soil respond to stimuli?
Here is an easy one for you: Do cats bark? Do frogs sing? Did a carpet ever eat a cheeseburger? Answers: No. Probably....​
What is meant by maximum profit?plz give me answer very fast plz subject economics​
Solve for n in the literal equation a(n − 5) + 6 = bn.
Mike had $25 to spend on three pens. After buying them he had $19. How much did each pen cost?
Read the situations below and determine which relationship is not functional Situation 1: a cell phone bill to the amount of minutes used Situation 2: the perim