Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

if you want to paint a realistic painting of a flower garden with many different flowers, what color scheme should you use A: colorless B: optical color mixture
HELP PLEASE NEED ANSWER
18. Find the equation of the line that passes through (-4, 8) with slope - 3. Write in slope- intercept form?
Brad's Diner is expanding and expects operating cash flows of $32,000 a year for 4 years as a result. This expansion requires $39,000 in new fixed assets. These
sup world hows ya'lls day mine was sum✌️
geo quiz!! don’t understand at all
glizzy? yes or hamborger
I’m being dumb rn but I need help with this-.-
Yo can I get some help on this question please
Sarah has 13 gallons of gas in her car at the beginning of a trip. Every hour Sarah drives, she uses 2.5 gallons of gas. Answer the questions below regarding th