citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

why is biological classification important
The price of which of the following crops will likely increase due to colony collapse disorder? Wheat, soybeans, corn or apples?
Which equivalent fractions can you use to find the sum of 2/8 + 3/9?
luster can be thought of as a. how hard a metal is. b. how light a metal is. c. how shiny a metal is.
Lowell bought 4 1/4 pounds of apples and 3 3/5 pounds of oranges.How many pounds of fruit did Lowell buy
Considering who will be affected by your decision is a key ______ to consider when coming up with a solution to a problem.
1. Find the area. The figure is not drawn to scale. A. 28.08 cm^2 B. 2.5 cm^2 C. 7.9 cm^2 D. 14.04 cm^2 2. Find the area. The figure is not drawn to scale. A. 3
Let set C = {even numbers between 1 and 99} and set D = {numbers between 1 and 150 that are evenly divisible by 10}. What is C ∩ D?
What it trials biking
rodrigo: ¿cuál es la fecha hoy? pablo: es el 15 de enero. fernando: entonces fue el 14 de enero.