itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

Identify the figurative language used in the following quote: "We're like netted fish, struggling to find water, but we don't realize we're drowning on dry land
Write code to complete RaiseToPower(). Sample output if userBase is 4 and userExponent is 2 is shown below. Note: This example is for practicing recursion; a no
Enter an equation in slope-intercept form for the line perpendicular to the given line and passing through the given point. y=x - 7; (-3,4) y =
Why does Johnny kill Bob?
How did Turner muse these principles of art to create a certain feeling or effect in his artwork?
Why did Kublai Khan build a new capital at Khanbaliq? He needed direct access to important waterways in China. He gained control of the largest population cente
Proactive information on lowering maternity cost
When objects or colors are similar or alike they are considered ___________. a analogous b continuous c monochromatic d secondary
44 Questions Answered noredink Assignment #6 Exit Practice Fix any errors with subject-verb agreement below. Click "Submit Answer" if there are none. There is t
The U.S. Constitution assigns the executive branch which power?