Ariellyvz3105 Ariellyvz3105
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Jane bought three sheets of poster board and a pack of markers. Denise bought two packs of construction paper and a tube of glue. Who spent more? How much more?

Respuesta :

kingblazer kingblazer
  • 02-10-2019
Jane spent more money then Denise
Answer Link

Otras preguntas

what are the first two lines of the song easter parade
how to find the volume of a cone
What mathematical operation applies (addition, subtraction, multiplication or division) and write your equation in the box below.
the mobile company charges $180 for an hour of service how many dollars are customers charged every minute
where is villanova university located
what is a libreria de viejo and where are they found
Some plastics are made from corn. These plastics are biodegradable. This means that plastics made from corn will _______________________ than regular plastic
main purpose of anti-saloon league in early 1900s
consequences meaning in urdu
Why does the speed of sound depend on air temperature?