becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

_____ refers to the fact that symptoms sometimes improve during treatment simply because clients often wait until symptoms are at their worst before seeking tre
A model rocket blasts off from the ground, rising straight upward with a constant acceleration that has a magnitude of 86.0 m/s2 for 1.70 seconds, at which poin
Describe the relationship between hydrogen ions (h+) and ph. how is ph related to a solution's acideic
What part of the human "psyche" did Sigmund Freud believed controlled our conscious behavior?
In a hospital ward, there are 12 nurses and 4 doctors. 3 of the nurses and 2 of the doctors are male. If a person is randomly selected from this group, what is
When a metal bonds with a nonmetal, they form a(n) mixture ionic compound covalent compound element
what is the involuntary movement of the muscles that move food through the digestive system.
Please help !!!!!!!!!!!! Last question
A health food company sells packs of assorted nuts. The company incurs a monthly fixed cost of $1,400 for ingredients and raw materials plus packaging costs of
A jet plane is flying at a constant altitude. at time t1=0 it has components of velocity vx= 94 m/s , vy= 110 m/s . at time t2= 33.5 s the components are vx= 17