bruhmoment2773
bruhmoment2773 bruhmoment2773
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of our tent rental is $160 for five days at this rate how much does it cost to rent the tent for one day

Respuesta :

ghostslayer989
ghostslayer989 ghostslayer989
  • 03-12-2019

Answer:

32 Dollars

Step-by-step explanation:

160 divided by 5 equals 32

Answer Link

Otras preguntas

5.3×6.7 it would help to show your work
The Universe is composed of...? A. everything in existence. B. the Milky Way and our solar system. C. everything in our solar system. D. everything in
Which spectrum of hydrogen consists of the Lyman, Balmer, and Paschen series?
If you are going to Measure the mass of your dog, which of the following units should you use?
H/6 -1=3 what is h show your work
How to write 0.08 in words and numbers?
word phrase of 3.5v?
The process to convert seawater into freshwater s known as
A company that makes trail mix uses 1 3/8 pounds of peanuts for every 2/3 pound of raisins. They make 245 pounds of trail mix using only peanuts and raisins.
what is 2 + 2????????????????????