iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which city has the approximate absolute location of 16°S, 48°W?
If ƒ(x) =⎡x⎤− 4; find ƒ(-3.2)
give a specific example of how the introduction of a gene into a bacterium can change the phenotype of the bacterium. also explain the specific role of the prot
I GIVE 62 POINTS!!!!!Please help me..I am struggling with this question and my assignment is overdue already..
Identify the expression as a numerical expressionor a variable expression. For a variable expression, name the variable.1 × 12​
Explain, with examples, the difference between the establishment and free exercise clause of the first amendment
Use the drop-down menu to complete the sentence. Muslims believe that God's messages to Muhammad were written down in the The drop down menu answers are Sun
the acceleration due to gravity is
What are the different types of energy
evaluate the following using the powers of ten rules. 100 divided by 2658