abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

Which are abiotic parts of an ecosystem? birds water people soil animals air dead organic matter
please help will medal and fan!!!!!!!!
Which element of plot structure refers to the building up of conflicts and action?
identify the person and number of the following sentence. tomorrow morning, akiko will arrive an hour late. third-person singular second-person singular third-p
what is the product? (9t − 4)(−9t − 4) −81t2 − 16 −81t2 16 −81t2 − 72t 16 −81t2 72t 16
A key benefit of resource typing to describe specific resources is that it allows resource managers to: a. reduce the cost of emergency resources. b. describe
I am weighed on scales which have a 10% error, that is, the scales show me 10% heavier than my real weight. If I actually weigh 82 kilograms, what will the scal
How many method(s) of distributing goods and services can satisfy all wants.?
What can a drop of liquid mercury be described as? A) a pure substance and a compound B) an impure substance that is reactive C) an impure substance that is unr
What does the FITT principles stand for and how can it be used to alter body composition?