fuzzylittlellama
fuzzylittlellama fuzzylittlellama
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

Math Please Help! I need this done ASAP.

Math Please Help I need this done ASAP class=

Respuesta :

KaraSevda
KaraSevda KaraSevda
  • 03-12-2019

Answer: I am pretty sure it is

B 5x + 35

Answer Link
kdksks96
kdksks96 kdksks96
  • 03-12-2019
B because using the distributive property you take that five and multiply it by everything in the parenthesis

5•x and 5•7
Answer Link

Otras preguntas

What is VISUAL INDICATION What is CHEMICAL INDICATION What is PHYSICAL INDICATION What is BIOLOGICAL INDICATION PLEASE PLEASE PLEASE PLEASE
Why does liquid move like it does when heated in the middle?
What are three symbols in the book the hunger games that describe Katnoss Everdeen?
The functions f and g are defined as follows.
whats the defintion of physical process
The cost for a pack of 25 pens is4 .75 Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest cent.
Helppp pls :))))))))
4) Ms. Morel is going school supplies shopping for all five 7th grade classes. A package of markers costs $6.25, a box of copy paper costs $7.00, and a box of p
prove: an odd number squared is an odd number
PLEASE HELP ASAP !!!!!!