issajazination issajazination
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

it cost $45.75 for 5 apple pies. give the point of the unit rate

Respuesta :

nhorne11
nhorne11 nhorne11
  • 04-02-2020
It is $9.15 cents per pie
Answer Link
annagodoy7
annagodoy7 annagodoy7
  • 04-02-2020
45.75 divided by 5 = 9.15, each apple pie is $9.15
Answer Link

Otras preguntas

helpppp :) 50 points An equation is shown below: 4(2x – 5) = 4 Part A: How many solutions does this equation have? (4 points) Part B: What are the solutions to
Find the area of this trapezoid Dimensions are in meters​
If the electric potential in a region is given by v(x)=7/x2 the x component of the electric field in that region is
Who was reduced to figurehead status following Japans 1945 surrender to the allies?
A^2+5A+4 (A=-5). Evaluate the expression
Which statement provides the best description of the interphase portion of the cell cycle?.
Explain why it is important that prices are flexible. Analyze if you were a manager of a store and how would you deal with a surplus and a shortage. Explain how
The __________ collect(s) urine, which drains continuously from the papillae, and empty it into the __________
Which ideas are part of your American Dream? Check any that apply. becoming rich becoming famous getting married owning a home having an exciting career running
What is an example of a population with the ingredient for species? Would it be evolution?