jaidynjackson90
jaidynjackson90 jaidynjackson90
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of apples cost $3.36, how much does 8 pounds cost.​

Respuesta :

corih
corih corih
  • 05-02-2020
I believe the answer is $4.48
Answer Link

Otras preguntas

what is the total cost of a sweatshirt if the regular price is $42 and the sales tax is 5 1/2
Jessica believes that she succeeds in high school because she works hard, earned a place on the basketball team because she practices constantly, and cooks well
Y equals x plus 13 in standard form
how much electrical energy is used by a 400 W toaster that is operating for 5 minutes?
Do you think pigs are respectable animals? Why or why not? Will mark brainliest.
Population size can be estimated using the formula a. (CBR + immigration) + (CDR + emmigration) b. (CBR + immigration) - (CDR-emmigration) c. (CBR + immigration
Which of the following choices provide the best definition for external conflict? A struggle between the protagonist and natural obstacles An inward struggle t
a box of cereal weighs 600 grams . how much is this weight in pounds ? explain or show your reasoning .
what percent of 9 is 100​
15 - 4x = 6 - 3xwhats the answer. ​