thenetterfortnitepla thenetterfortnitepla
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

I need help plz and I have to show work

I need help plz and I have to show work class=

Respuesta :

summerfaire7
summerfaire7 summerfaire7
  • 03-03-2020

This is a very simple and easy problem. I'm not sure why you need someone else to solve it, but I hope this helps

a. Linear equation:

Let x be amount of movies rented

$8 + ($2.50 * x)

b.

$8 + ($2.50 * 10)

= $8 + $25.0

= $33

Answer Link

Otras preguntas

AP Psych If our capacity to form concepts depends on our verbal memory, this would best illustrate A) the framing effect B) universal grammar C) telegraphic s
Which event is the BEST example of the growing anti-immigrant sentiment that spread throughout the United States in the 1920s?
Which of the following programs was President Roosevelt establishing when he spoke these words? "We can never insure one hundred percent of the population again
how does maycomb react to the news if toms death
use inane in a sentence
The cell walls of bacteria contain which of the following materials?
what happens when a problem says per pound
What is the unit rate for this problem: $4.50 for 10 ounces of trail mix
Which of the following is a business organization based on the belief that if individuals work together, they can help benefit one another? A. cooperative
what is the area of the shaded region?