desherylhill desherylhill
  • 03-03-2020
  • Mathematics
contestada

Find the unit price of 12 ounce package

Respuesta :

alexandrias1214 alexandrias1214
  • 03-03-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

To find unit price you have to have a price to divide the unit by thats not included in the information for the package.

Answer Link
hunterbonter87
hunterbonter87 hunterbonter87
  • 03-03-2020

Answer:

16

Step-by-step explanation:

166msksodudududidiejdjjdjdidid

Answer Link

Otras preguntas

What function can be used to model data pairs that have common ratio
In the below system, solve for y in the first equation. x − 3y = −6 2x − 7y = 10
Evaluate a + 6 for a = 10.
GIVING MANY POINTS! Let p=x^999 − x^100+3x^9 − 5 and q=x + 1. Since q has degree 1, it follows that the remainder when p is divided by q is a constant function
When a speaker begins a story in the opener and concludes it in the closer, this is called a __________ strategy?
A football team loses 4 yards on one play and 7 yards on another play. Write a sum of negative integers to represent this situation. Find the sum and explain ho
(I need help) - 2/3 divided by 4/6 = ?
Since the sample size is always smaller than the size of the population, the sample meana. must always be smaller than the population meanb. must be larger than
Solve the system of equations y=x-3 y=x^2-5x+6
where would a mutation need to occur for it to be passed onto offspring