lamariousreeves333 lamariousreeves333
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

If Darnell can buy 10 cases of water for $30.00, how much would it cost for 15 cases

Respuesta :

jazeesims22 jazeesims22
  • 01-04-2020

Answer:$45

Step-by-step explanation:

divide 30 by 10 which equals 3 and then muliply that by 15

Answer Link

Otras preguntas

Which word does not belong? (1 point) Question 9 options: 1) el disco compacto 2) la tienda de ropa 3) el libro 4) la revista
The price of a shirt is 5/6 of the price of a pair of pants. the shirt costs $12.50. how much do the pants cost?
Choose the sentence that contains a relative pronoun. A. Those are not my books. B. Someone is coming down the road. C. Please, put your gym bag
Use the three steps to solve the problem. With a certain tail wind a jet aircraft arrives at its destination, 1,890 miles away, in 3 hours. Flying against the s
What are some of the major characteristics of ballet's classical period?
Which of the following are associated with a rock's chemical composition? Select all that apply. A. dissolved gases B. crystalline structure C. types of che
Leftovers should be used within how many days after preparation
Give examples of things that do and don't violate the 4th amendment.
What are the characteristics of a fable? Apply these characteristics to Animal Farm.
From the following figure, why can you not conclude that lines l and m are parallel? Corresponding angles postulate are not congruent Alternate exterior angles