katevanderpyle katevanderpyle
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

If 8lbs of apples cost 12.48, how much is 1lb of apples

Respuesta :

tinasoooltp1981 tinasoooltp1981
  • 03-04-2020

Answer:

$1.56

Step-by-step explanation:

You have to divide the cost $12.48 and divide it with the 8lbs and it gives you $1.56, if your not sure that its the right answer than just multiply the answer with the 8lbs, your welcome!

Answer Link

Otras preguntas

An observer (o) spots a plane (p) taking off from a local airport and flying at a 29° angle horizontal to her line of sight and located directly above a tower (
can someone provide me with step by step solution of this question
How can i find Air velocity??????????????
The legal document that describes the rights and obligations of both the bondholders and the issuer is called the bond.
100 POINTS!!!!!!!!!!!!!!1 PLEASE SOLVE THESE PROBLEMS QUICKLY WITH AN EXPLANATION
Please help me ASAP?!!!
A movement along the phillips curve shows that the unemployment rate and inflation rate are.
You connect a 9 v battery to a capacitor consisting of two circular plates of radius 0. 066 m separated by an air gap of 2. 0 mm. What is the charge on the posi
What was a result of the Hundred Years’ War?
Find the mean 35 40 12 16 25 10