eduardobd102 eduardobd102
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

DATE
g Practice
cost | 2. Iona's favorite peaches are $2,50 per pound at the local
farmers' market. She bouppt 35 pounds of the peaches
How much did she spend?
he
How much did he spend

Respuesta :

bonbon8196 bonbon8196
  • 03-04-2020

Answer:

She spent  $87.5

Step-by-step explanation:

35* 2.50= 87.5

Answer Link

Otras preguntas

What is the factored form of the expression r^2-49
WILL MARK BRAINLIEST!!!
The corrosion process is a result of the undesired reaction of metals with agents in the environment. The corrosion reaction involves the metal: becoming red
What was one lasting affect of the age of revolutions
Kevin has created a work of art. It consists of a solid, perfect steel cube placed on the floor. What style of art has Kevin used?
Which law or theory describes the changes in organisms and species over time?
Sharia law is based on the Islamic holy book, called the __________. A. Knesset B. Majlis C. Qur'an D. Sultan
How many prime numbers are between 20 and 70
Anne tells Peter that she has a way to “escaping” the annex, how does she do it? Provide at least one quote from the play to support your answer.
What are the criteria in a rubric