HaidynJoonie15
HaidynJoonie15 HaidynJoonie15
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

The school office ordered 24 boxes of pens. Their total cost was $19152. What was the cost of 1 box of pens?

Respuesta :

917006450984help
917006450984help 917006450984help
  • 04-04-2020

Answer:

one box costs $19152/24=$798

Answer Link

Otras preguntas

12. Reason The graphs of 4x + 12y = 8 and y = mx + 5 are perpendicular. What is the value of m?
what is the probability that a husband, wife and daughter have the same birthday
select the correct location on the image.the United States fought a proxy war against the Soviet Union in which country? ​
Lines 134-159:explain what Beowulf, seen in “ the silvery metal of his mail shirt/gleaming with a smiths high art”, represents to the Danes. Examine what Beowu
Need help on thisss (:
What is the value for the kinetic energy for a n = 5 Bohr orbit electron in zeptoJoules?
when do you get your phone after air force basic training graduation ?
What is 5/6+4/3+6+1/4+3/2+9/5-29/12 With steps?
" rained 2 and 1/2 inches in 1 1/2 hours. How much rain came down per hour?
15. (1) What is an island arc? a. A large wooden boat that ferries animals from one island chain to another. b. A crescent shaped volcanic mountain chain create