emar3391
emar3391 emar3391
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Q4:
A box of 3 tube lights costs $3.72. What is the cost per tube light?

Respuesta :

alexfeldman09 alexfeldman09
  • 01-05-2020

Answer:

1.24

Step-by-step explanation:

divide 3.72 by 3

Answer Link
skylar06hillier
skylar06hillier skylar06hillier
  • 01-05-2020

Answer:

$1.24

Step-by-step explanation

$3.72 divided by 3= 1.24

Answer Link

Otras preguntas

lấy mỗi từ 1 ví dụ: artisan(n) authenticity(n) birthplace(n) deal with embroider(v) face up to get on with knit(v) lacquerware(n) look forward to marble sculpt
work out the values of a and b in the identity 5(7x + 8) + 3(2x + b) = ax+ 13 will give brainiest!!!
How would you say good-bye to a friend at school whom you’ll be meeting the next day? in spanish
what is this expression in simplest form? x^2+x-2/x^3-x^2+2x-2
Chloe rolled 2 dice. Given that one die showed a 6, what is the probability that she rolled double 6? (Hint: Conditional Probability)
3. Pada pendapat anda, sebagai rakyat Malaysia, apakah yang boleh kita bantu dalam pertubuhan kemanusiaan Malaysia? ​
When W.E.B. Du Bois said the following, whose philosophy of vocational education was he criticizing? "If we make money the object of man-training, we shall deve
Which of the following functions has order 2 rotational symmetry about the same origin?
Find the perimeter of the square. Be sure to write the correct unit in your answer. 21 yd
1000 800 600 400 200 1 2 3 4 5 6 -6-5-4-3-21 -200 -400 -600 -800 -1000 10 Determine if the graph represents a polynomial function. If it does, determine the num