josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Help me pleas I don’t understand

Help me pleas I dont understand class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$1.59 per gallon is the answer

Step-by-step explanation: You simply need to divide 12.72 by 8. that will give you 1.59. So the answer is the bottom right answer, which can be read as $1.59 per gallon.

Hope all of that makes sense! :)

Answer Link

Otras preguntas

In romeo and juliet, which of juliet's caregivers is the least eager for her to get married?
want happeneds in this story summarize pls
What are the strongest attractive forces that must be overcome to boil chloroform (chcl3)
In hopes of encouraging healthier snacks at school, Wanda brought in a tray of carrot sticks and apple slices to share. The tray had a total of 30 snacks, of wh
Can the law of conservation of mass be applied when cooking? In one to two sentences, explain why or why not. Please give an example without water.
Find the area of the circle. Round your answer to the nearest hundredth.
Which of the following are good reasons to learn self-defense and practice it regularly? A. It's good to learn self-defense if a parent gets physically out of c
A 10-year, 9% bond pays semi-annual coupon payments. If the face value is $1,000 but the bond sells for $1,050, what is the annualized yield on the bond?.
Please help and thank you.
Which topic sentence would The first, called Personal Climate, begins the piece on a hushed note. The second, Night Travel, draws the listener into the story mo