vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

please send your correct answer my way :) i promise to give brainlyest In 1911, Georgia produced 2.8 million cotton bales. In 1913, Georgia produced 600,000 ba
A 13-year-old child is hospitalized with an exacerbation of chronic bronchitis. What action should a nurse take to decrease retained secretions?
Earn $134 in 8 hours how much did you earn per hour
How did henry fords system of production affect other industries
One reacts to _____ power out of fear of the negative ramifications that might result if one fails to comply.
What is a characteristic common to both diffusion and active transport
I think kraft makes the best macaroni and cheese.
Tiffany made 1 gallon of tea. Which of these is equal to 1 gallon? A) 6 cups B) 6 pints C) 8 cups D) 8 pints
Hiw many tons of sulfur are consumed in the production of 98 tons of sulfuric acid?
Find the missing number in each number sentence