kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

Pam ask you to help her with the catering for the funeral. you decide to use juice concentrate to serve as a refreshing drink. to create this delicious you must
In which step would you analyze the text more, and note unfirmillar words
If $4500 is invested at 10% annual interest, which is compounded continuously, what is the account balance after 3 years, assuming no additional deposits or wit
What would the slope of a line be if it were parallel to the line: y = 1 / 3x - 5 ?
Convert 15 degree Celsius into Fahrenheit
Disavantages of carbon
How many individual Ni atoms are contained in 1.25 grams of Ni? (Input your answer with scientific notation using "e-notation" and report your answer to two pla
Maestro, por favor, _[blank]_ si está bien. ¿Qué opción completa la siguiente (next) oración de Claudia? dígame diganle diganme dime
HELP ME PLEASEEE Beatrice writes down every expression that appears in this problem set, one after the other, linking them with + signs between them. She is lef
Select the correct text in the passage. read this advertisement for a presentation on the ancient egyptians. which sentence best expresses the central idea of t