milomilo16 milomilo16
  • 01-06-2020
  • Spanish
contestada

Yo prefiero que ____ jugo de pina
A. Preparan
B. Preparas
C. Preparen
D. Preparas

Respuesta :

Kathiushka Kathiushka
  • 01-06-2020

Answer:

C.Preparen

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Why was the 1848 revolt in Prussia successful only in the short term?
What is one half divided by two thirds
How do we know that caramelizing sugar is a chemical change?
Round the following times to 1 decimal place 8.16
What adds the element Carbon to the environment?
Dandruff is caused by the shedding of excess cells from the outer layer of the skin
the sum of 3 times a number and 7
The lobe(s) that take(s) the heaviest hit in a traumatic brain injury is /are the ________ lobes a) frontal lobe only b) frontal and temporal lobes c) temporal
The structures that an animal uses to exchange gases with its surroundings make up the
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put