mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

_____ hires, promotes, and pays people who work for the federal government.
Let be a, b, c be the lengths of sides of a triangle; a=4.8, b=0.23, c is a whole number. Find c.
I describe a noun. I tell what kind, how many, or which one. What am I? Question options: adjective pronoun conjunction adverb
To what effect does Shelley employ terza rima in "Ode to the West Wind?" a sense of nostalgia for earlier poetic forms a sense of moving forward without pauses
What is the vertical acceleration of a paper airplane that is launched horizontally with an initial velocity of 2.3 m/s? A) –9.8 m/s2 B) 0 m/s2 C) 2.3 m/s2 D) 9
WILL MARK AS BRAINLIEST! : ) Which of the following is a theory that explains seafloor spreading? A. Hot spots B. Mantle plumes C. Convention currents D. Rising
The coriolis effect refers to a change in direction caused by
what type of government and divisions does venezuela have ?
What qualified Bodhisattvas to help guide Buddhist believers to enlightenment?
Please help. I attached a photo.