athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is it possible to form a triangle with sides 20, 30, and 50 units?
describe how the motions of gas particles are related to the pressure exerted by the gas
Within eukaryotic cells, there is an intricate network of _______ with unique functions.
During training, Janice kayaked 4.68 miles on Monday and 5.61 miles on Tuesday. How much farther did she kayak on Tuesday?
In northern Canada the people of ___________________ have their own local government.
What is the next number? 2 7 8 3 12 9
75% of what number is 105
At a sandwich shop there are different kinds of chips . there are 12 bags of potato chips . there are 9 bags of veggies chips . there are 9 bags of corn chips w
What were some of the difficulties America faced in maintaining good relations with Japan?
How were the philosophies of individualism and secularism similar during the European Renaissance? A. Each philosophy taught that all government systems are equ