lilly704 lilly704
  • 04-06-2020
  • History
contestada

Mormons used irrigation to water crops in...

a) The settlement at Deseret
b) New York City
c) San Francisco

Respuesta :

skuma skuma
  • 04-06-2020

Answer:

A

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A 10-pound sack of flour costs $8. a. How much does 40 pounds of flour cost? b. What is the cost per pound of flour
20% discount of a grand total of $35.26
1.a. Write the meanings of the following words.(1) Dreadful(2) Mute(3) Plot(4) Yell​
How did Americans perceive Theodore Roosevelt?
An athlete is running and suddenly steps on an unexpected rock and rolls her ankle which results in immediate pain. What system does this spredominantly activat
URGENT NEEDS ANSWERED WITHIN 20 MINUTES Find the radius of a circle whose sector area is 59 square inches and whose arc measures 40o.
answers please if u know
whats the ratio between 4 and 2
Speculating Do you think Adams was pleased with the verdict? Why or why not?
Karens monthly cell phone bill depends on the number of minutes, m, she talks. The expression 10+0.25m can be used to determine the amount of her bill what will