Rqdivnt
Rqdivnt Rqdivnt
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Caitlin bought 6 cookies for a total of $10. At this rate, what is the cost of 9 cookies?

Respuesta :

hoanganh384628 hoanganh384628
  • 04-06-2020

Answer:

15$

Step-by-step explanation:

cost of 1 cookie = 10/6

cost of 9 cookies = 9* 10/6 = $15

Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-06-2020

Answer:

15 dollars

Step-by-step explanation:

6 cookies for 10 dollars

3 cookies for 5 dollars.

6+3 cookies for 10+5 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Keck Industries is planning to issue $7 million in bonds with a six-year maturity date and an annual rate of 5.4 percent. How much will they pay in interest ove
What is the prime factorization of 88 and 50. please have them separate.
Which best describes why plagiarism can have legal consequences, such as lawsuits and fines?
Worldstarhiphop fight compilation june
I was born on 2002, when I am 20 years old what year will it be?
56. Farm workers and their families migrated to cities in the 1800s because of _______. automobiles overcrowding new factory jobs better schools 57. ___________
how do I solve this one? on my hw asap plz
I'LLL UP-VOTE :p post 4 links that are great, for information about ''safety on the road'', then identifying the best safety tip from each site, and why you th
What key idea is missing from the Preamble to the Constitution? Individual rights Personal liberties Taking care of the peoples’ well-being Providing for the co
check picture (no guessing)