uz3qr3yr2r uz3qr3yr2r
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

It costs $204.00 to buy beef to make 180 burgers. What will the cost be to make 80 burgers?

Respuesta :

coolmanthegreat03
coolmanthegreat03 coolmanthegreat03
  • 01-09-2020

Answer:

It would cost $90.66

Step-by-step explanation:

because 180 dived by 204 equals 1.13 then times that by 80 and there's your answer

Answer Link

Otras preguntas

Sam and Alex play Tennis. On the weekend Sam played 8 more games than Alex did, and together they played 24 games. How many games did Alex play? How many games
Find the remainder when(3x+2)/3
Please answer below :-)
What does " Lit up the world as I fell asleep" mean in literal meaning
Hey ppls my name is nobody and I just want u to know tht im dead but alive uk and yea imma go die now- (This was a dare)
please answer my Questions I have Summative Assessment math
¿ El mayor cambio territorial en México durante el siglo XIX fue a causa de...?
Cecilia has the shirts indicated in the table. Color Pink White Black Blue Number of Shirts 3 1 4 4 Cecilia will randomly choose one shirt and then put it back
Find the perimeter of the figure.
I am currently writing an essay about Romeo and Juliet that needs to be 5 paragraphs long, and needing evidence from the text. I need to know if romeo and julie