QueenAlicia10 QueenAlicia10
  • 02-09-2020
  • Mathematics
contestada

Veronica has been wanting to learn to ice skate for years!
When the Glacier Zone Ice Rink opened, Veronica bought 12
ice-skating lessons during their grand-opening sale. Veronica
paid $305.40 in all. How much did each lesson cost?

Respuesta :

swtvctry swtvctry
  • 02-09-2020

Answer:

25.45 per lesson

Step-by-step explanation:

divide $305.40 by 12

Answer Link

Otras preguntas

what does a 220 degree angle look like?
How do you say "Some brown spiders"?
Cheryl has some oranges. she puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of p
whats the integral of 1/X
Cheryl has some oranges. she puts the oranges into p boxes of 3 oranges each and has 2 oranges left. Find the total number of oranges Cheryl has in terms of p
while ice skating,alice slipped and injured her knee.what is one way Alice might have prevented this injury
What are 5 pros and cons of living in sparta and athens in greece?
events of ww2 that led to UDHR
briefly describe Theodore Geisel's career in advertising
why did texans drive their cattle to towns in the midwest