avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

You and other scientists have been able to get the same results after many experiments. What is this proven data called?
E-lab (the "e" stands for experience) has project teams perform field research for its clients. project teams at e-lab have designed a new over-the-counter cold
I need help with this question
-3b+5>8 or b-4> or = 0
write an appropriate inverse variation equation if y = 7 when x = 2.
The table below shows the radius y, in inches, created by growing algae in x days: Time (x) (days) 1 4 7 10 Radius (y) (inches) 1 8 11 12 Part A: What is th
Which region depicts American intervention in foreign affairs because of the Good Neighbor policy? Northern Africa Central America Eastern Europe South
Which details from the excerpt help the reader to visualize the general’s mansion? phrases such as “crook in the coast line” and “a village” phrases such as “l
Which Maslows needs is defined by needing love,affection, and acceptance
A doctor estimates that a particular patient is losing bone density at a rate of 3% annually. The patient currently has a bone density of 1,500 kg/mg3. The doct