demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

Why are paintings from medieval times more generic, lacking individual qualities? a. virtually all medieval paintings were produced by monks. b. the church frow
What is the result of advances in medical technology?
mary and her brother john collect foreign coins. mary has 3 times the number of coins that john has. together they have 180 foreign coins. find how many coins m
Combine the like terms to make a simpler expression: 8t + 1 + (-4t) + (-6)
which pair of angles in the figure below are vertical angles?
Not everyone has the same taste in fashion. different people have different tastes in clothing and accessories. true false
A fallacy is ____________. (points : 1) an argument with a false premise an inductively weak argument a common pattern of reasoning with a high likelihood of le
Over time, pollution generally leads to which of the following? A.healthier plants B.healthier animals C.a decrease in population of some plants and animals D.a
How do I find the length of the side.
Indicate the type of hybridization for each atom of propenoic acid