shaniap2008 shaniap2008
  • 01-10-2020
  • Mathematics
contestada

Lainey bought a set of 20 markers $6 what is the cost of 1 marker

Respuesta :

soapie2023
soapie2023 soapie2023
  • 01-10-2020

Answer:

$0.30

Step-by-step explanation:

because 6/20 is 0.30

Answer Link

Otras preguntas

Write as an algebraic expression and then simplify if possible The value in cents of d dimes
drinking milk with dinner can help you stay hydrated. true or false
Equal to the mass number minus the atomic number
A circular loop 40 cm in diameter is made froma flexible conductor and lies at right angles to a uniform 12-T magnetic field. At time t = 0 the loop starts to e
Child abuse and maltreatment is not limited to a particular age and can occur in the infant, toddler, preschool, and school-age years. Choose one of the four ag
Which of these does NOT describe a potential voice for a narrator? A.humorous B.cynical C.characterization
The mass of a proton at rest is 1.67 10 2kg . Calculate the value of e/m for a proton.
f(x)=x² – 4x – 2 g(x)=x+7 Find: (f + g)(x)
An application to the Principal of the school to construct a multi-purpose hall
There are multiple adaptations in the digestive system that increase surface area, list three and where you will find these adaptations.