gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A spherical balloon with radius r inches has volume V(r) = 4 3 πr3. Find an expression that represents the amount of air required to inflate the balloon from
Which of the following is a function of the nucleus? (1 point) stores DNA stores sugars builds proteins packages proteins
Fill in the blank with letter of the word that completes the sentence. A. congruent B. rays C. right D. degrees E. three F. endpoint G. arcs H. vertex
Would 0=0 be no solution to a system? Yes or No
Which is better solvent: water or carbon tetrachloride?
find gcf of 14m^2n^2, 18mn and 2m^2n^3 2mn 2mn^2 2m^2n^3 mn
What causes two distinct pressure zones between the equator and the poles? . . A. The troposphere interacts with the stratosphere. B. Gravity. C. The Coriolis e
Find the quotientand remainder for 52 divided by 8?
Find the area of the polygon
In the equation b1= r * (Sy/Sx), how do I get the number for r (correlation) given the averages of X and Y and their standard deviations?