bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On his first day in office in 1962, Atlanta Mayor Ivan Allen, Jr., ordered all "white" and "colored" signs removed from city hall. Later, he gave the city's bla
The term "vanitas" in art includes references to ________.
Which of these is not a Noncommunicable Disease? * Cancer Asthma Diabetes Influenza Please help :) Thank uYall gonna help or nahhhhhh
Can someone help me please?
A function is created to represent the costs of living per person in the family. What restrictions would be made to the domain? A.) The domain would only includ
Shonda's 6 test scores have an arithmetic mean of 78%. After removing 1 test score, the new arithmetic mean of the 5 remaining scores is 84%. Which test score w
How might DNA damage go on to affect the rest of the cell cycle if apoptosis did not occur
Which sentence uses accept and except correctly?* 1) Everyone accept Matthew drank from the fountain. 2) It was hard to accept the fact that I should start over
PLZZZZZZZZZ helllllllllppppp!!! 15 points! what is the slope with the points (-2,3) (4,-1)
Select the celebration that best describes the image. (1 point) three men on camels in the moonlight Question 10 options: 1) Día de Reyes 2) Día de los Muerto