adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

what are PAT&E tests on production sysems used for.
How do you divide 506 in the ratio 2:4:5 ?
Which of the following terms refer to the area of law that defines the relationship between the federal government and state governments?
Evaluate and simplify the following expression for the given values​
D 1. Which of the following Native American groups was not in contact with the first English settlers? Lenape Omaha Algonquian Iroquois
At what part of the growing process is creativity more important? When is consistency more important?
PLEASE HELP!!! WILL MARK BRAINLIEST!!! Which of the following are emergency services that patients are entitled to under the Patient’s Bill of Rights? Check all
0.00365 in scientific notation
Define structuralism and functionalism and explain their similarities and differences.
. Anytime you speculate about a problem and think of an answer based on what you see on TV or read on the Internet, you are forming a scientific theory. a. True