pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

solve the formula for the indicated variable  c=yt+y,for t (the solution is t=___)
What are similarities between:The Han and Shang Dynasties?The Han and Xia Dynasties?Please help as it's due tomorrow and I don't have long to do it!
When an object is charged, what type of subatomic particle is transferred between objects?
An atom of which element has the strongest attraction for electrons? A) Ba B) Cs C) O D) F
If an ant runs randomly through an enclosed circular field of radius 2 feet with an inner circle of radius 1 foot, what is the probability that the ant will be
you are planting a rectangle garden. it is 5 feet longer than 3 times its width. the area of the garden is 250 feet. find the dimensions
How many different ways can you group a red apple, a green apple, a tomato, and a banana? (For example , I'll place apples in one group, and non-apples in anoth
what is a vortex? need some help
a map has a scale of 2 in : 25 mi. The map shows a highway is 31 inches long. how long is the actual highway?
what are vertically opposite angles