KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the rectangular coordinates of the point with the polar coordinates ordered pair 7 comma 2 pi divided by 3.
01.02 Citizenship Quiz United States Government for Adult Education / Module 01 Citizenship 5. (LC) Which of the following applies to non-immigrant visa holders
Can I make music just based on Soundwaves of the audio files even though I'm an amateur? Are there any sources you can recommend?
List the coordinates of FOUR vertices that create the feasible region on the graph. Submit your answer in the form of FOUR ordered Pairs (x, y)
PLs help asap will make brainlist I need to finish this
define the unit of current​
Find the value of y.A. [tex] \sqrt{55} [/tex]B. 6C. [tex]8 \sqrt{3} [/tex]D.16​
-Modelo: mis amigos / bailar / club famoso Mis amigos están bailando en un club famoso.- 1. yo / andar por las montañas (enter answer) How do I put this togethe
Newton’s third law of motion explains the two forces namely ‘action’ and ‘reaction’ coming into action when the two bodies are in contact with each other. These
Elevate the following scenarios and determine which represents micha’s highest liability